Ny styrelse vald vid Unga arrangörsnätverkets årsstämma 2021

Unga arrangörsnätverket har vid årsstämman 2021 valt ny styrelse och beslutat om ny verksamhetsplan. Nils Andrén från Humlan i Umeå fortsätter som ordförande under 2021.

– Jag är glad och hedrad över fortsatt förtroende som ordförande och ser med spänning på kommande verksamhetsår. Styrelsen har direkt att ta sig an fortsatt stöttning av våra medlemmar i den kris kulturlivet befinner sig i. Men finns också fullt av spännande visioner för framtiden som jag ser fram emot att arbeta vidare med så att vi blir en starkare organisation, kan fortsätta stötta våra medlemmar och utveckla unga, ideella & gräsrotsarrangörer i hela landet, säger Nils Andrén.

Den valda styrelsen är:

Nils Andrén, ordförande
Hilma Kekkonen, vice ordförande
Anna Wagner, sekreterare
Axel Franzén, ledamot
Isak Löb, ledamot
David Gunnarsson, ledamot
Tim Omorogieva, ledamot
Ellen Yngve, suppleant
Hugo Goldstyn, suppleant

Vid stämman beslutades också om verksamhetsplan 2021, budget 2021, medlemsavgift etc.